niedziela, 9 lutego 2014

"Mam wsparcie!" - projekt wspierający rodziców dzieci polonijnych z Polskiej Ludoteki Rodzinnej

W sobotę, 8 lutego 2014 r. Polska Ludoteka Rodzinna po raz drugi gosciła specjalistkę z zakresu psychologii, mieszkającą i pracującą w Modenie. Tym razem mgr Agata Rakfalska-Vallicelli przygotowała seminarium pt.:"Nie... bo cię kocham!", podczas którego wraz z rodzicami dyskutowała na temat asertywnosci i umiejętnosci odmawiania dzieciom.

Spotkanie, podobnie jak poprzednie, było oczekiwane przez rodziców z niecierpliwoscią. Pani psycholog jest otwartą i sympatyczną osobą, rozumie doskonale problemy rodziców polonijnych mieszkających we Włoszech. Od kilku lat doskonali się i pracuje zawodowo w tym kraju, pomagając rodzinom w rozwiązywaniu wielu problemów- bez względu na ich pochodzenie i kulturę.

"Mam wsparcie!" to projekt realizowany przez Ludotekę od jesieni 2013 roku, przygotowywany z myslą o rodzicach i swiadomym rodzicielstwie. Do tej pory nasi rodzice spotkali się już dwa razy z mgr Agatą Rakfalską-Vallicelli (psycholog, terapeuta, trener) i raz z dr Elżbietą Ławczys (językoznawca, logopeda).

Najbliższe planowane spotkanie dla rodziców z psychologiem już 31 maja 2014 roku, podczas obchodów Dnia Dziecka. Tym razem mgr Agata Rakfalska-Vallicelli zaprosi rodziców do dyskusji na temat wychowania w rodzinach wielokultorowych, tożsamosci narodowej dzieci wielojęzycznych i znaczenia korzeni rodzinnych. Serdecznie zapraszamy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz