piątek, 14 marca 2014

Cała Polonia Czyta Dzieciom - polska literatura dziecięca dla dzieci polonijnych we Włoszech

Pamiętacie kampanię Cała Polonia Czyta Dzieciom? Tak? To fantastycznie, bo wracamy do niej po to, by zachęcić Was do korzystania z naszej Biblioteki. W dniach od 15 marca do 17 maja będziecie mogli wypożyczać z naszej biblioteczki książki, w oparciu o które będziecie mogli wziąć udział w naszych konkursach:

PRZEDSZKOLAKI
- razem z rodzicami wypożyczać możecie książki, które Wam się spodobają; w domu rodzice będą je Wam czytać a Wy będziecie wykonywać do nich ilustracje; autorzy najpiękniejszych ilustracji zostaną nagrodzeni w dniu 31 maja, podczas obchodów Dnia Dziecka, książkami dla dzieci
- prace plastyczne w formacie nie większym niż A4, wykonane samodzielnie przez dzieci na sztywnych kartkach, dowolną techniką,  można będzie składać w Bibliotece (u pani Agaty) w Campiglia dei Berici w dniach 12 i 26 kwietnia, 3 i 17 maja 2014 roku
- każda praca powinna być opatrzona kartką przyklejoną z tyłu pracy wg schematu: 
imię i nazwisko dziecka
rok urodzenia
tytuł książki i nazwisko autora książki, do której wykonano ilustrację

UCZNIOWIE POLONIJNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W VENETO

- na przełomie kwietnia i maja uczniowie naszej Szkoły wezmą udział w projekcie "Warszawskie Dzieci", który będzie realizowany dzięki wsparciu z funduszy polonijnych  Ministerstwa Spraw Zagranicznych; projekt będzie dotyczył 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego;
- dzięki pozyskanym srodkom, zakupilismy materiały, które stanowić będą zbiory naszej Biblioteki, a z których nasi uczniowie będą mogli korzystać od 29 marca br.; wsród zakupionych materiałów są książki napisane przez znanych autorów literatury dziecięcej, które opowiadają o Powstaniu Warszawskim; w oparciu o te książki, na zakończenie realizacji projektu dzieci wezmą udział w quizie, a uczniowie, którzy okażą się najlepsi otrzymają nagrody książkowe.

Zachęcamy wszystkich do udziału w naszych konkursach i do odwiedzania naszej biblioteki już w najbliższą sobotę! Życzymy powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz