sobota, 12 kwietnia 2014

Praca z dzieckiem polonijnym - kolejne warsztaty dla naszych nauczycieli

Nasi nauczyciele nie tylko uczą nas, ale wciąż sami się uczą i szukają inspiracji i rowiązań, by nasze lekcje były zawsze interesujące, niepowtarzalne i kreatywne dla nas.


Tym razem Rada Pedagogiczna spotkała się z mgr Sylwią Gołębiewską Jakubas, pedagogiem i logopedą z Irlandii, gdzie pełni funkcję nauczyciela i dyrektora w Polskiej Szkole w Dundalk i prowadzi Centrum Mowy i Języka - Speach Zone, spotyka polonijne dzieci, które wymagają pomocy logopedy.

Panie wymieniły się swoimi doswiadczeniami pracy nauczyciela polonijnego i dyskutowały nad sposobami efektywnej pracy z dziećmi dwujęzycznymi, nad organizacją czasu jednostek lekcyjnych i współpracą między nauczycielami. Jak zwykle czas się skończył zanim zdążyły omówić wszystkie ważne kwestie, a przedłużyć spotkania nie można było, bo dzieci już czekały na zajęcia...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz