czwartek, 6 października 2016

Jesteśmy dwujęzyczni! Siamo bilingui!

Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego "Polska Ludoteka Rodzinna" na co dzień aktywnie uczestniczy w promowaniu i wspieraniu dwujęzyczności dzieci. Dlatego też z radością przyłączamy się do kampanii społecznej zaproponowanej przez Radę Oświaty Polonijnej we Włoszech przy współpracy z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Rzymie wspierającej dwujęzyczne wychowanie dzieci. W klipie wzięli udział uczniowie Sobotniej Szkoły Kultury i Języka Polskiego w Lago Patrii oraz ich rodzice. Poprzez swój udział inicjatywę wsparli: 
prof. dr hab. Halina Grzymała-Moszczyńska - pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego i SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego, profesor psychologii religii i psychologii kulturowej;
prof. Giancarlo Lacerenza - profesor języka i literatury biblijnej i średniowiecznej żydowskiej na Uniwersytecie w Neapolu "L'Orientale", autor ponad 100 publikacvji naukowych;
Umberto Cortese - powieściopisarz.
A już 15 października będziemy świętować Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Zapraszamy serdecznie wszystkich na specjalne zajęcia i wspólne świętowanie!


Associazione di Promozione Sociale "Ludoteca delle Famiglie Polacche" da anni tutti promuove i valori di bilinguismo in generale e di bilinguismo italo-polacco in particolare. Perciò siamo lieti di partecipare alla campagna di promozione sociale del Consiglio d'Istruzione in Polacco in Italia con sostegno del Consolato della Repubblica Polacca presso l"Ambasciata Polacca a Roma a sostegno dell'educazione bilingue dei bambini. Nel clip hanno partecipato gli studenti della Scuola Culturale di Lingua Polacca a Lago Patria ed i loro genitori. Attraverso la sua partecipazione hanno sostenuto la nostra iniziativa:
prof. dr Halina Grzymała-Moszczynska - ricercatore presso Jagiellonian University e di Psicologia Sociale University of Social Scienzes and Humanities, professoressa di psicologia della religione e della psicologia culturale;
prof. Giancarlo Lacerenza - docente di Lingua e Letteratura Ebraica Biblica e Medievale presso L'Università degli Studi di Napoli L'Orientale, l'autore di più di 100 pubblicazioni scientifiche;
Umberto Cortese - scrittore italiano.
Proprio 15 ottobre festeggeremo La Giornata della Lingua Polacca durante nostro incontro. Vi aspettiamo numerosi!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz