sobota, 11 czerwca 2011

Najważniejsze wydarzenia w życiu szkoły w roku szkolnym 2010/2011

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 


We wrześniu 2010 roku, w obecności Pani Ewy Słaby, Konsula RP z Mediolanu, rozpoczęliśmy pierwszy rok szkolny w Polonijnej Szkole Podstawowej w Veneto. Pierwsza klasa liczyła 7 uczennic. Podczas uroczystości wystąpiła polska sopranistka Dominika Zamara.

Warsztaty wokalno-muzyczne "Zabawy z Fryderykiem"


Na przełomie listopada i grudnia naszą szkołę odwiedzili polscy artyści mieszkający we Włoszech. Jakub Tchorzewski, pianista, poprowadził z nami część muzyczną warsztatów, Dominika Zamara, sopranistka, pracowała z nami nad wokalną stroną warsztatów. Poznaliśmy polskie melodie z twórczości Chopina, a dla naszych rodziców i młodszych kolegów, wspólnie z artystami, zatańczyliśmy i wykonaliśmy pieśń "Gdybym ja była..." Dziękujemy pani Dominice i panu Jakubowi za odwiedziny i ich mini koncerty, wykonane specjalnie dla nas.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Mój Przyjaciel Miś"


Po raz drugi uczestniczyliśmy w sympatycznym konkursie, organizowanym przez polskie przedszkole w Syryni. Tym razem wyrózniona została nasza uczennica Chantal.

Boże Narodzenie

Choć nie każdy z nas wierzy w świętego Mikołaja, to jednak wszyscy jednakowo ucieszyliśmy się z jego przybycia i z paczek jakie nam podarował. I tym razem nie zabrakło artystów w naszej Szkole! Kolędy z nami i dla nas śpiewała Dominika Zamara, a na wielu różnych instrumentach grała Krysia Misiukiewicz.

Biesiada Wielkanocna


Niepowtarzalna okazja dla każdego, by choć w niewielkim stopniu poznać polskie tradycje wielkanocne. Stowarzyszenie Kulturalne Włosko-Polskie w Veneto we współpracy ze Związkiem Polaków w Trentino zorganizowały Biasiadę Wielkanocną - bogate w atrakcje, wielopokoleniowe spotkanie Polonii o zróżnicowanym pochodzeniu i tradycjach, czego dowodem były choćby najróżniejsze ciasta wielkanocne o polskim rodowodzie. Polonijna grupa folklorystyczna "Jawor" z Trentino zaprezentowała tańce regionalne i narodowe w strojach lubelskich i krakowskich. Poznaliśmy tajniki zdobienia jaj wielkanocnych za pomocą ciepłego wosku.

Konkurs wiedzy o Polsce
Po kilkimiesięcznej nauce w naszej szkole, nasza wychowawczyni, mgr Joanna Lampart zorganizowała nam konkurs z nagrodami dotyczący wiedzy o Polsce. Doskonały sposób, by zweryfikować postępy w naszej nauce!

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2010/2011


Występ pierwszoklasistek
11 czerwca 2011 roku uroczyście zakończyliśmy pierwszy rok nauki w naszej szkole. Każda z nas, a było nas na koniec roku osiem uczennic, odebrała z rąk Konsula Generalnego RP w Mediolanie Pana Krzysztofa Strzałki, świadectwa promujące nas do drugiej klasy oraz upominki książkowe. Upominki ufundowali nam również nasi rodzice. A my, pod kierunkiem mgr Joanny Lampart, przedstawiłyśmy zebranym poezje i pieśni obrazujące polskie krajobrazy. 

    
Konsul Generalny RP w Mediolanie, przedstawiciele Fundacji Cav. Chiericati, uczennice i dzieci uczestniczące w zajęciach Ludoteki z rodzicami, personel pedagogiczny Ludoteki
Życzymy udanych wakacji!

Nasza inicjatywa jest sponsorowana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska i wspierana przez Konsulat Generalny RP w Mediolanie.
„Zadanie realizowane w ramach zlecania przez Kancelarię Senatu zadań w zakresie opieki nad Polonią   i Polakami za granicą w  2011 r.”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz