niedziela, 27 maja 2012

"Na dworze Króla Maciusia Pierwszego" - Festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka

Chcieliśmy by ten dzień, tak ważny dla wszystkich dzieci, był inny niż wszystkie... Chcieliśmy, by postać Janusza Korczaka, prawdziwego przyjaciela dzieci, nie kojarzyła się smutno i tragicznie. Chcieliśmy pokazać świat, w jakim powinny żyć dzieci, oczami "Starego Doktora". On chciał by było kolorowo, sympatycznie, bezpiecznie i niepowtarzalnie - sami oceńcie, czy nam się udało!

Na dworze Króla Maciusia nie mogło zabraknąć Cukiernika! W laboratorium  Cukierników  Królewskich  przygotowywaliśmy smaczne babeczki

Gościem specjalnym był pan Krzysztof Strzałka -  Konsul Generalny RP w Mediolanie

Przez chwilę byliśmy również Królewskimi Artystami Malarzami i malowaliśmy portrety Króla Maciusia 

Czasem nie tylko portrety...

Dla maluchów była gąsienica..

A kto miał ochotę na wykonanie własnej korony został Królewskim Złotnikiem

Kto miał już koronę, mógł zasiąść na Królewskim Tronie

Różnorodność koron nie miała końca!

W tym wszystkim nie zapomnieliśmy o "Starym Doktorze", Januszu Korczaku, autorze opowieści o Królu Maciusiu 

Ale i tak najbardziej spodobały nam się dmuchane wspaniałości!

Festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka został zrealizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Włosko - Polskie w Veneto, dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie, współpracy z Radą Rodziców i Radą Pedagogiczną Polskiej Ludoteki Rodzinnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz