poniedziałek, 17 września 2012

Inauguracja roku szkolnego 2012/13

W dniu 15 września 2012 roku o godz. 16.00 w Polonijnej Szkole Podstawowej w Veneto będącej częścią projektu edukacyjnego Polska Ludoteka Rodzinna, już po raz trzeci zadzwonił dzwonek.

Pogoda nam dopisała, ale ciężko było wytrzymać w słońcu słuchając przemówień ...

Swoją obecnością zaszczyciły nas bardzo ważne osoby:  (od lewej) pani Laura Pavanato, Viceprezes Stowarzyszenia Kulturalnego Włosko - Polskiego w Veneto, pani Marisa Gonella, Bumistrz Campiglia dei Berici, pan Jerzy Adamczyk, Konsul Generalny RP w Mediolanie, przybyli również przedsztawiciele Fundacji Scuola Materna e Nido Integrato "Cav. Chiericati" i Stowarzyszyszenia Kulturalnego Włosko - Polskiego w Veneto - bardzo dziękujemy!

Nowi uczniowie złożyli Ślubowanie...

...a Pan Konsul ich pasował na UCZNIÓW!

Nowi uczniowie otrzymali wyprawkę... i jak widać, nie mogli się doczekać, by sprawdzić, co tam w środku jest..!

Staraliśmy się wszyscy pozować do zdjęć, ale trudno było nas objąć w kadrze!

Wśród zaproszonych gości: Gabriele Ferrari - Prezes Banca di Credito Cooperativo  (drugi od lewej),  Giovanna Lunardi - Fundacja  "Cav. Chiericati" (trzecia od lewej), Marisa Gonella - Burmistrz Miasta (z przodu, druga od prawej), Laura Pavanato - Vicepresidente dell'Associazione Culturale Italo - Polacca del Veneto (za panią Burmistrz), Jerzy Adamczyk - Konsul Generalny RP w Mediolanie.

Od lewej: Agata Jankowska (nauczyciel, bibliotekarz), Barbara Czyżewska (koordynator, nauczyciel, wychowawczyni  kl. I), Jerzy Adamczyk (Konsul Generalny RP w Mediolanie), Joanna Oborzyńska (nauczyciel, wychowawczyni kl. III), Anna Katarzyna Maciejko (nauczyciel, wychowawca klasy II), Bernardeta Janiszewska (nauczyciel, wychowawca grupy przedszkolnej).

Klasa II podczas lekcji z edukacji polonistycznej z mgr Anną Katarzyną Maciejko

Klasa III podczas lekcji z udukacji polonistycznej z mgr Joanną Oborzyńską

Klasa I podczas zajęć z edukacji polonistycznej z mgr Barbarą Czyżewską.

Wszelkie informacje na temat zapisów do naszej Szkoły, uzyskacie Państwo pisząc na adres: ludoteka@poloniaveneto.it lub dzwoniąc pod nr +39 329 243 9760.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz