niedziela, 22 września 2013

Witamy Panie Julianie - międzynarodowy projekt czytelniczy w ramach obchodów Roku Juliana TuwimaWitamy Panie Julianie - to projekt czytelniczy zrealizowany w ramach kampanii Cała Polonia Czyta Dzieciom Fundacji ABC XXI Wieku - Cała Polska Czyta Dzieciom, w związku z obchodami Roku Juliana Tuwima, zadedykowany rodzinom polonijnym. Organizatorem projektu jest Polska Ludoteka Rodzinna, a współorganizatorami Szkoła Polska w Bergen (Norwegia), Stowarzyszenie Polonik ze Szkołą Polskie ABC w Udine (Włochy), Szkoła Polska w Mediolanie (Włochy), Stowarzyszenie Apolina ze Szkołą Polinka w Tuluzie (Francja), Szkoła Polska w Dundalk (Irlandia), Stowarzyszenie Istituto per la Polonia z Sobotnią Szkołą Kultury i Języka Polskiego w Neapolu (Włochy), Stowarzyszenie Via dell'Ambra w Savignano sul Panaro (Wlochy), Szkoła Polska w Clonmel (Irlandia), Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kobyłce (Polska) i Stowarzyszenie IDHEM w Den Haag (Holandia).Patronat medialny nad projektem Witamy Panie Julianie sprawują:
Nasz Świat - Polska Strona Włoch

Polonijna Szkoła Podstawowa w Veneto przy Stowarzyszeniu Polska Ludoteka Rodzinna

21 wrzesnia 2013 r., Campiglia dei Berici Vi, Włochy


W naszym spotkaniu czytelniczym wzięły udział rodziny polonijne z dziećmi z Regionu Wenecji Euganejskiej


Zoe (kl. IV) przeczytała fragment książki Agnieszki Frączek "Rany Julek!" zapoznając wszystkich z sympatycznymi wspomnieniami z dzieciństwa Juliana Tuwima

Mama Małgorzata i Paola (kl. I) próbowały wrwać RZEPKĘ zasadzoną przez dziadka w ogrodzie

Isabella (kl.II) i Tata Tomek zatańczyli jak DWA MICHAŁY

Biegał, krzyczał Tata Eryk a Kinga (kl. IV) pomagałą szukać mu OKULARY

Nikolas (kl.III) przeczytał MURZYNKA BAMBO

Ines (kl. IV) wcieliła się w ZOSIĘ SAMOSIĘ, a Mama Ania i Sofia (Rodzic&Bobas) pomagały ją przedstawić

Rodzice wzięli udział w interaktywnym wykładzie koordynatora kampanii Całą Polonia Czyta Dzieciom nt.: "Potrzeby emocjonalne dzieci", przygotowanej przez Fundację ABC XXI Wieku - Cała Polska Czyta Dzieciom

Uczniowie klas I, II i III zastanawili się z mgr Joanną Oborzyńską nad marzeniami DYZIA MARZYCIELA

Galeria marzycielskich prac uczniów klas I, II i III
A tak pracowali nasi czwartoklasisci z mgr Agnieszką Kluzek, każdy zrobił sobie OKULARY...


... by przygotować przekład wiersza na język włoski i zaprezentować ją wszystkim uczestnikom spotkania

Projekt "Polonijna Szkoła Podstawowa w Veneto" w roku 2013 otrzymał dofinansowanie ze Stowarzyszenia Semper Polonia w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych "Współpraca z Polonią i Polakami".


Polska Szkoła w Bergen (Norwegia)

21 wrzesnia 2013 r. 


Polskie ABC przy Stowarzyszeniu "Polonik" w Udine (Włochy)


28 wrzesnia 2013 r. 

Polska Szkoła w Mediolanie (Włochy)

28 wrzesnia 2013 r. 
 IDHEM w Den Haag (Holandia)3 października 2013 r. - impreza pod honorowym patronatem i z udziałem przedstawiciela Ambasady RP w Holandii


Sobotnia Szkoła Kultury i Języka Polskiego przy Stowarzyszeniu Istituto per la Polonia w Neapolu (Włochy)

5 października 2013 r.

Polska Szkoła w Dundalk (Irlandia)
Polska Szkoła w Clonmel (Irlandia)

Klub Europejczyka przy Zespole Szkół Publicznych Nr 1 w Kobyłce (Polska)


11 października 2013 r., godz. 14.00


- impreza czytelnicza z udziałem gosci specjalnych prosto z planu serialowego: pani Teresy Lipowskiej, pana Marcina Mroczka i pana Przemysława Cypryańskiego pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Kobyłka
Szkoła Polska "Polinka" przy Stowarzyszeniu "Apolina" w Tuluzie (Francja)
12 października 2013 r. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz